Skip to Content

Про Методцентр

Спеціалісти Центру

Контактна інформація

Напишіть нам

Творча зустріч викладачів природничих дисциплін

         Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 21 березня 2025 року проведено творчу зустріч викладачів хімії, біології і екології закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонської області за темою: «Формувальне оцінювання як ефективний інструмент підвищення якості навчання» у форматі онлайн з використанням платформи Google Meet.
 
         Ірина Кулікова, методист навчально-методичного центру, розпочала захід та закцентувала увагу присутніх на тому, що невід’ємною складовою освітнього процесу є оцінювання навчальних досягнень учнів; зазначила, що основними видами оцінювання результатів навчання учнів, згідно наказу МОН № 1093 від 02.082024 року, є формувальне та підсумкове оцінювання. У своїй доповіді звернула увагу на поняття:

- «формувальне оцінювання» і «підсумкове оцінювання»;
- у чому різниця між ними; 
- мету та принципи формувального оцінювання;
- компоненти успішного застосування формувального оцінювання;
- на необхідність і важливість зворотного зв’язку під час навчання;
- перевагах формувального оцінювання як для викладачів, так і здобувачів освіти;
- інструментах формувального оцінювання (як традиційних, так і цифрових).
 
         У другій частині заходу методист провела майстер-клас по роботі в цифровому застосунку conker.ai, який можна використовувати як для формувального, так і підсумкового оцінювання. Ця платформа дозволяє створювати тестові завдання (з однією правильною відповіддю, тести змішаного формату, завдання типу «Прочитайте та дайте відповідь»; «Заповніть пропуски») з використанням можливостей штучного інтелекту, так і на основі власного теоретичного матеріалу. Ірина Олегівна показала як реєструватися в conker.ai; продемонструвала інструментарій цього застосунку; показала як створювати всі типи завдань, що зазначено вище; закцентувала на перевагах і недоліках цього цифрового інструменту.
 
         У третій частині заходу викладачі закладів П(ПТ)О поділилися досвідом з питання впровадження формувального оцінювання на уроках хімії, біології та екології. Виступали: 

  1. Хрестіянович Марина Вікторівна, викладач Новокаховського професійного електротехнічного ліцею, – «Використання робочих аркушів та ситуативних завдань для формувального оцінювання на уроках біології».
  2. Петлінська Ірина Володимирівна, викладач біології і екології Вищого професійного училища № 2 м.Херсона, –  «Креативні техніки формувального оцінювання».
  3. Мосьпан Ольга Іванівна, викладач Новокаховського професійного електротехнічного ліцею, – «Формувальне оцінювання на уроках хімії як ефективний інструмент підвищення якості навчання».
  4. Балакан Сергій Петрович, викладач Архангельського професійного аграрного ліцею, – «Формувальне оцінювання на уроках з предмета «Хімія» як ефективний інструмент підвищення якості навчання». 

         На завершення заходу присутні дійшли висновку, що навчання й оцінювання – взаємопов’язані процеси. Від правильної організації оцінювання залежить ефективність навчання. Саме формувальний підхід дає змогу педагогам одержати інформацію про стан навчальних досягнень учнів і вчасно відреагувати на проблеми в навчанні, прийняти педагогічні рішення для його поліпшення.